GNU/Linux - Slovník pojmov

Linux (alebo GNU/Linux) je voľne šíriteľný operačný systém, t.j. zadarmo s prístupnými zdrojovými kódmi, modifikovateľný a pre kohokoľvek voľne kopírovateľný. Je to plnohodnotný operačný systém s tisíckami aplikácií, ktoré potrebujete denne k práci. Kancelársky softvér, programy na prácu s Internetom, multimédiá, grafika, zábava, programovanie na to všetko a nielen to je možné Linux používať. Autorom je Linus Torvalds a množstvo ďalších programátorov z celého sveta. Linux je šíriteľný pod licenciou GPL (General Public Licence), ktorá vám zaručuje slobodu použitia, ale zároveň chráni Linux pred zneužitím. Linux pôvodne vznikal pre architektúru PC na počítači 80386. Dnes je však dostupný pre mnoho iných počítačových architektúr ako napríklad Alpha, Sparc, PowerPC, MIPS a mnohé iné.

Viac informácií o GNU/Linux na našom webe

Referencie:
http://www.linux.org/
http://www.gnu.org/
http://www.linux.sk/
http://sk.wikipedia.org/wiki/Linux

ADO.NETAjaxAndroidAOPAppletApplication service providingActive Server PagesASP.NETB2C B2BBannerClickthrough rateCocoon frameworkCMS / WCM (Content Management System / Web Content Management)CookieCORBACPC (Cost per click)CPT (Cost per thousand impressions)C#CSSData access objectNávrhové vzoryDNSEntity Framework (EF)Extrémne programovanieGISGNU/LinuxHTMLiBATIS DataMapperIDLInternet Information Services (IIS)Internetová aplikáciaInversion of controlIP adresaISP (Internet Service Provider)Interactive Voice Response (IVR)J2EEJ2MEJAVAJavaScriptJBossJSFJSPVrstvová architektúraLDAPLanguage Integrated Query (LINQ)Log4Jlog4netLuceneMicrosoft .NET Compact FrameworkMicrosoft .NET FrameworkMicrosoft SQL ServerMySQLNávšteva (User visit, user session)NDocNHibernateNUnitOmniDLOracle aplikačný serverOracle DBOracle PL-SQLOracle ReportsORMOutsourcingPerlPHPPortálPrezretie stránky (Page view, page impression)PythonQR kódSilverlightSIX (Slovak Internet eXchange)SOASOAPSpamSpringSQLStored Procedures (uložené procedúry)Apache TomcatTransact-SQL (T-SQL)UMLURL (Uniform Resource Locator)WAP/WMLWindows Communication Foundation (WCF)Web ServiceWeb 2.0Web designWeb hostingWindows MobileWindows Phone 7Windows ServerWindows ServiceWindows FormsWindows Presentation Foundation (WPF)XHTMLXMLXSLZobrazenie banneru (Ad view, ad impression)
Sociálne siete
Dynatech.sk - Facebook Dynatech.sk - LinkedIn Dynatech.sk - Google+ Dynatech.sk - Twitter
Kontakt

Copyright © 1998-2019 Dynatech s.r.o., Mlynské nivy 54, 821 05 Bratislava, Slovenská republika. Všetky práva vyhradené. E-mail: info@dynatech.sk. Tel: +421 2 48 210 610. Fax: +421 2 48 210 611.